Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gazetka "Razem"

Czcionka:

 

Gazetka "Razem" powstała w celu integrowania społeczności szkolnej, którą tworzą uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gnieźnie, ich rodzice, nauczyciele i  wychowawcy w internacie. Gazetka „Razem” jest też swoistego rodzaju łącznikiem ze społecznością lokalną. Przekazywanie jej kolejnych numerów władzom samorządowym, sponsorom, placówkom współpracującym z nami pozwala przybliżyć życie codzienne naszego ośrodka.

Gazetka „Razem” jest pismem redagowanym przez uczniów i nauczycieli naszej placówki. Zawarta w niej treść to przede wszystkim kronikarski zapis wydarzeń z życia szkoły i internatu. W ten sposób zapisujemy naszą historię, a jednocześnie prezentujemy i promujemy  inicjatywy, które miały miejsce w naszej placówce.

Rodzice ze względu na trudności w komunikowaniu się ich dzieci nie mogą uczestniczyć w życiu szkolnym swojej pociechy. Dostarczane w „Razem” informacje pozwalają im przybliżyć wydarzenia, w których uczestniczyło ich dziecko.

Nasi uczniowie są bohaterami opisywanych w gazetce wydarzeń. Dostarczanie takiego obrazu osoby z niepełnosprawnością intelektualną środowisku lokalnemu tworzy wizerunek osoby niepełnosprawnej jako osoby godnej i pozwala na kształtowanie właściwych postaw wobec osób niepełnosprawnych.

 

ZAŁĄCZNIKI:

Gazetka "Razem"

Utworzono dnia 29.08.2014, 16:02